Meego Remmel (sündinud 27. aprill 1966, Tallinn) on eesti vaimulik, eetika õppejõud, pastoraalnõustaja, koolitaja ja kirikujuht.

Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli 1989 surdopedagoogika ning eesti keele ja kirjanduse pedagoogika alal, praktilise teoloogia magister (1995, Cincinnati Bible Seminary Master of Arts) ja kristliku eetika magister (2000, TCM International Institute, Austria, Master of Divinity), filosoofiadoktor kristliku vooruseetika alal (2011, University of Wales PhD). 2002–2006 oli ta Kõrgema Usuteadusliku Seminari rektor.

Meego Remmel on Tartu Salemi Baptistikoguduse vanempastor, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu (EEKBKL) president, Eesti Kirikute Nõukogu asepresident, Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Bioeetika Nõukogu liige ning TCM International Institute (USA/Austria) korraline eetika õppejõud.

Allikas: Wikipedia


“Üht muinaslugu muusikas ma kuulen…”

Musitseerimine on sotsiaalne praktika, mis aitab luua muusikast enamat. Ajaloolised traditsioonid ja eluloolised narratiivid talletavad ja peegeldavad, pärandavad ja arendavad läbi laulu ja muusika oma tunnetust suurepärasest. Püüeldakse mitte niivõrd vormilise virtuooslikkuse, kuivõrd sisulise vooruslikkuse poole. Muusika puudutab ja mõjutab nägemust inimelu (voorus)eetilisest, spirituaalsest sihiseadmisest. Helikeel hakkab jutustama lugu ja lugulaul, sõnumit paremast reaalsusest ja selle võimalikkusest üle aegade. Laulupeokogemus kätkeb elumuutvat pühadusekogemust, vaatamata väliste olude survele ja sarnaselt argielu revisioneerivale pühapäevasele koguduselaulu kogemusele. Muinasaegadest tuntud lugu jätkatakse eheda eluloona: „Mu süda, ärka üles ja kiida Loojat lauldes!“