LISAINFO:

Kadri Leivategija
Direktor
tel: 7423767 
e.post: kadri@tmk.ee

Taimi Sild 
Korraldus- ja kommunikatsioonijuht
tel: 7423705 
e-post: taimi@tmk.ee

Õhtuse programmi tutvustus

"Ooper-Kvartett" tegutseb aastast 1997.
Kõik kvarteti liikmed töötavad Rahvusooperis Estonia, millest tuleneb ka kollektiivi nimetus.
Lisaks kontserttegevusele on Ooper-Kvartett sage külaline erinevatel pidulikel üritustel.

Koosseis:
Henno Soode - viiul
Eivin Toodo - viiul
Kerstin Tomson - vioola
Mati Leibak - tšello

 

Jüri Aarma on eesti näitleja, laulja, saatejuht ja ajakirjanik.

J. Aarma alustas oma haridusteed Pärnus, mille järel õppis Tallinna Konservatooriumi juures asuvas lavakunstikateedris. On töötanud üle 20 aasta Noorsooteatri (tänane Linnateater) näitlejana. Aastatel 1992–1996 oli ta Kuku raadio toimetaja ja kaasautor ning 1995–2002 ajakirja Teater. Muusika. Kino peatoimetaja. Praegu töötab Maalehes kultuuritoimetajana ja tegutseb vabakutselise näitleja ning lauljana mitmetes erinevates koosseisudes.

Teadagi saatsid muusika inimestele jumalad. Teadagi on jumalad võtnud meid ja meie tegemisi alati pisukese muigega. Piibelgi ütleb, et inimene on siia maailma loodud rõõmutsemiseks. Hoolimata sellest, et viimati mainitud targas raamatus ei naera Jeesus ise kordagi, teeb seda teda ümbritsev seltskond alatasa, tihti mängu ja laulu saatel.

Kas muusika on tõsine asi? Muidugi on! Muidu ei oleks Ludwig van kirjutanud laulu "Mul kaasas koopaorav", Franz Joseph oma küünla kustutamise sümfoonia või veel  üks Joseph, (see kes oli Strauss) marsi, kus trummi asemel jahipüss. Aga püss on ju tõsine asi!
Üheks inimkonna olulisemaks heliteoseks, peale Pärdi geniaalse muusika muidugi, on John Cage`i  teos 4'33'', kus on üle nelja minuti lihtsalt pausi. Eks ole geniaalne, midagi ei ole kuulda ja kõik kuulavad. Kui te ei usu, kuulake YouTube`st. Teos, kus me kurdi Beethoveniga võrdsed oleme.

Muusikal, huumoril ja satiiril on teisigi tuhandeid seoseid. Neist käputäis ka 5. veebruari õhtul, kohas, mis meelega eemale viidud tõsistest jutupaikadest. Niisama nalja ei tehta!

 

Õhtuprogramm toimub Atlantise Konverentsikeskuses (Narva mnt. 2, Tartu).

Koostööpartnerid: